دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ضبط صدا بصورت جداگانه در فیلمبرداری

نمایندگی رسمی کانن امروز قرار است با یکی دیگر از قسمت های آموزش مقدماتی فیلمبرداری با دوربین‌های dslr کانن به مبحث ضبط صدا بصورت جداگانه در فیلمبرداری بپردازد.

بیشتر دوربین های فیلمبرداری که بالاتر از حد متوسط ​​هستند نمیتوانند بخش های صوتی را به اندازه کافی اندازه گیری کنند. همین دلیل باعث شده است که شما ورودی های میکروفون را روی آنها مشاهده کنید.این ورودی های صدا به شما این امکان را می دهند که میکروفون های جانبی را برای ضبط صدای عالی با کیفیت بالاتر ضمیمه کنید.

یکی از مهم ترین مواردی که تهیه کنندگان حرفه ای به آن توحه می کنند ضبط صدا بصورت جداگانه در فیلمبرداری می باشد که هرگز صدای محیط را به صورت مستقیم از طریق دوربین عکاسی ضبط نمی‌ کنند، بلکه با استفاده از تیم صدابرداری و با استفاده از میکروفون‌های ویژه ای که در بالای افرادی که صحبت می‌کنند نگاه داشته می‌شود، به ضبط صدا می‌پردازد.

ضبط صدا بصورت جداگانه

این امر باعث می شود که تداخلی بین صدای سوژه مورد نظر با صداهای مزاحم اطراف محیط شما که در حال فیلمبرداری هستید به وجود نیاید و به ضبط مناسب صدا نیز توجه کاملی شود.

ضبط صدا بصورت جداگانه در فیلمبرداری حیات وحش

در مورد مستند های حیات وحش، بیشتر مواقع صدا در زمان دیگری ضبط می‌شود و خیلی به ندرت اتفاق می‌افتد که صدا و تصویر در یک لحظه ضبط شوند.ولی درعوض، زمانی که روی فیلم ویرایش انجام میگیرد، صدا بر روی آن قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید   نرم افزار بازیابی عکس دوربین دیجیتال

ضبط صدا بصورت جداگانه در فیلمبرداری حیات وحشبه عنوان نتیجه گیری می توان گفت که فیلم رسانه ‌ای بسیار جذاب می باشد و بی دلیل نمی باشد که انسان مجذوب فیلم و تلویزیون شده است. بنابر این ساخت یک ویدیو با کیفیت، درست مثل عکاسی، یک هنر به شمار می‌آید و با استارت این کار متوجه خواهید شد که جدا از اینکه یک هنر به حساب می آید، تفریح بسیار جذابی نیز می باشد. پس سعی کنید حتما از قابلیت فیلمبرداری با دوربین‌های dslr خود نیز استفاده کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =