دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

معرفی بهترین لنز پرتره کانن RF85mm f/1.2L USM DS

از اکتبر سال 2019 ، کمپانی کانن لنز RF85mm f/1.2L USM DS را معرفی نموده است. در حالی که برای تولید این لنز از همان طراحی پایه RF85mm f/1.2L USM, استفاده شده است اما در هر صورت بکارگیری فناوری کاملا جدید کوتینگ (DS) ( نرم کننده فوکوس ) در این لنز موجب می شود تا دستیابی به بوکه های نرم و جذاب در عکاسی پرتره بااین لنز کاملا امکان پذیر باشد.

یک لنز برای دستیابی به بهترین حالت های بوکه

زمانی که کانن برای نخستین بار لنز RF85mm f/1.2L USM را به بازار معرفی نمود ؛ از بین بردن حالت های اعوجاج و دستیابی به رزولوشن اپتیکال و افزایش شارپنس تصویر در نواحی دارای فوکوس را به عنوان اولویت های موجود در طراحی آن معرفی نمود . لازم به ذکر است که عملکرد اپتیکال بسیار عالی این لنز به واسطه قطر بسیار بزرگ دهانه مانت و فاصله کوتاه بک-فوکوس در مانت RF امکان پذیر شده است .

از سوی دیگر ؛ عکاسان حرفه ای در ژانر پرتره همیشه علاقه دارند تا نه تنهااز جزئیات کافی در نواحی دارای فوکوس تصویر برخوردار باشند ؛ بلکه علاوه بر این ؛ بوکه هایی بسیار نرم را نیز در نواحی خارج از فوکوس پس زمینه نیز به دست آورند . لنز جدید کانن RF85mm f/1.2L USM DS یک نسخه به روز رسانی شده از مدل قدیمی تر RF85mm f/1.2L USM که تمامی این ویژگی ها را در اختیار عکاسان پرتره قرار داده بوکه های بسیار نرم و روان و زیبایی را در پس زمینه تصاویر به وجود می آورد.

این مطلب را از دست ندهید   فرمت شدن هارد اکسترنال بعد از اتصال به موبایل

در زمان استفاده از این لنز ؛ تمامی عناصر موجود در پس زمینه شامل نور ها ؛ چراغ ها ؛ بازتاب های نقاط نورانی به شکل بوکه هایی مدور و نرم در آمده و حالت خامه ای کاملا زیبایی را به وجود می آورند .

بوکه های با کیفیت با استفاده از کوتینگ DS

تفاوت اصلی و اساسی موجود میان لنز RF85mm f/1.2L USM DS و مدل قدیمی تر در به کارگیری کوتینگ مخصوص DS یا پوشش مخصوص نرم کننده نواحی خارج از فوکوس ؛ می باشد . با استفاده از این کوتینگ انتشار نور به سمت لبه های لنز کاهش می یابد و این حالتی است که نرم شدگی لبه های نواحی بوکه را به وجود می آورد .

این کوتینگ با استفاده از فناوری منحصر به فرد پاشش بخار کانن بر روی لنز اعمال می شود و ایجاد آن بر روی لنز موجب کاهش حالت های انتشار و پراکنش نور به شکلی کاملا کنترل شده می گردد . در نتیجه این فرایند ؛ لنز همچنان عملکرد اپتیکال عالی خود را حفظ نموده و کنتراست ها و اعوجاج های کروماتیک آن نیز به شکل منحصر به فردی کنترل می شوند .

کوتینگ DS در لنز کانن RF85mm f/1.2L USM DS در دو سطح اعمال می شود . در صورت استفاده از کوتینگ در یک سطح , تنها کناره نواحی بوکه دارای حالت نرم شدگی خواهند بود و از این روی استفاده از حالت DS در دو سطح موجب می شود تا نه تنها کناره ها ؛ بلکه لبه های بوکه نیز به شکل موثری دارای حالتی از نرم شدگی باشند .

این مطلب را از دست ندهید   پاکسازی قارچ لنز در دوربین سونی

جلوه های تصویری زیبا در زمان فیلمبرداری

تصویر زیر یک نمونه از حالت های منحصر به فرد تاثیر لنز کانن RF85mm f/1.2L USM DS را نمایش می دهد . نورهای بوکه شده در پس زمینه به شکلی کاملا زیبا موجب تقویت ترکیب بندی این تصویر شده اند . در زمان وجود تعداد زیادی از نورهای بوکه شده در تصویر ؛ اگر لبه بوکه ها به شکل کاملا واضح دیده شوند ؛ پس زمینه ای شلوغ و پر از آشفتگی را به شما نمایش می دهند .

با استفاده از کوتینگ DS ؛ این حالت به وجود نمی آیند زیرا حتی اگر نور های پس زمینه در فاصله ای کاملا نزدیک با هم قرار داشته باشند ؛ نرم شدن لبه بوکه ها حالتی کاملا مجزا به وجود آورده و از کشیده شدن چشم انسان به سمت آنها جلوگیری می نماید .

همین تاثیر پذیر و جلوه زیبا را در طول زمان فیلمبرداری نیز می توان به دست آورد . در فیلمبرداری برخلاف زمان عکاسی ، پس زمینه نیز ممکن است دارای حرکت باشد و در این شرایط وجود نورهای متحرک نرم و خامه ای در پس زمینه سوژه ؛ حالتی کاملا زیبا و رمانتیک به وجود می آورد .

تنها تفاوت موجود میان دو لنز RF85mm f/1.2L USM DS و RF85mm f/1.2L USM در استفاده از کوتینگ DS است و با توجه به این شرایط ؛ تمامی عملکرد های جذاب اپتیکال را در هر دو این لنز ها می توان مشاهده نمود .

ویژگی های مشترک این دو لنز عبارتند از :

  • دستیابی به کنتراست های عالی از مرکز تا گوشه های تصویر
  • استفاده از المنت های BR و UD برای از بین بردن حالتهای اعوجاج کروماتیک
  • استفاده از کوتینگ ASC برای از بین بردن حالت های روح و فلیر
این مطلب را از دست ندهید   هود لنز دوربین عکاسی
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =